CHP Muğla İl Başkanı Adem ZEYBEKOĞLU: "97. yılında Yaşasın Kimsesizlerin Kimsesi Cumhuriyet!"  
28.10.2020
367
Yazı Boyutu: A- A+

 Cumhuriyetimizin kurucusu, anti-emperyalist Kurtuluş Mücadelemizin yürütücüsü, , özgürlük ve bağımsızlığı karakteri kabul eden  Mustafa Kemal Atatürk’ün "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir." ilkesiyle perçinlediği, "kimsesizlerin kimsesi Türkiye Cumhuriyeti’nin" 97. Yılını, bütün vatandaşlarımıza eşitlik, özgürlük ve adalet getiren bir yıl olması dileğiyle kutluyoruz.

Cumhuriyet’in üzerinde yükseldiği fikir, mevcut Anayasada da vurgulanan "demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti" anlayışıdır.
Partimiz, 37. Kurultayı’nda kabul ettiği, İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi’nde, Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırma görevini önüne koymuştur.  
Vatandaşlarımız kalıcı huzur ve adalet talebine ancak Cumhuriyet’imizi demokrasi ile taçlandırdığımızda ulaşılabilecektir.
Mustafa Kemal Atatürk’ün “Siyasi, askeri zaferler ne kadar büyük olursa olsunlar ekonomik zaferlerle taçlandırılmazsa, kazanılan zaferler kalıcı olmaz uyarısı da özgürlük ve bağımsızlığımızın yol haritası niteliğindedir" uyarısına rağmen, AKP İktidarı  üretmeyen, savurgan, liyakatsiz, yandaşları koruyan ve dışa bağımlı bir politika izlemektedir.
Vatandaşlarımızın pandemi ile katmerlenen ekonomik kriz altında ezilmesinin nedeni budur. Ancak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde ve eşsiz iradesiyle Milli Kurtuluş Savaşı’nı başarıyla tamamlamış ve Cumhuriyet’i kurmuş olan ülkemiz, bugün de içinde bulunduğu zor koşulları ortadan kaldıracak birikime sahiptir. Türkiye, cumhuriyete ve demokrasiye kalpten bağlı halkımızın verdiği güçle büyük ve kalıcı hedeflerine mutlaka ulaşacaktır.
Nasıl cumhuriyet kurulurken kimseden izin alınmadıysa, bizler de bu yıl Cumhuriyetimizin kuruluşunu kutlarken kimsenin iznini beklemeyiz! Tüm örgütlerimiz, sosyal mesafe kurallarına uyarak  Cumhuriyet Bayramımızı layıkıyla kutlayacak, “Yaşasın Cumhuriyet” diye alanlarda haykıracaktır.

Adem ZEYBEKOĞLU

CHP Muğla İl Başkanı                                                                                                                                       

 

CHPnet

SİTELERİ