CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Lebaleb kongreleri ile ünlü AKP’nin Muğla il Başkanı’na cevap verdi. “Sokağa çıkma yasağında vergi dairesini açarak vatandaştan para toplayan zihniyetin sorularına cevap vermeyi kendimize zül sayıyoruz”  
09.03.2021
338
Yazı Boyutu: A- A+

2002’den beri ülkeyi yönettiğini zanneden AKP’nin Muğla İl Başkanı’nın atanır atanmaz yine CHP’li belediyeler hakkında asılsız iddialarda bulunmasının manidar olduğunu söyleyen CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, ekonomik olarak bitme noktasına gelen, ayçiçek yağının bile bardakla satıldığı ülkemizde iktidarın gündem değiştirme çabalarına milletin karnının tok olduğunu belirtti.

Zeybekoğlu; “Türkiye Cumhuriyeti ekonomik, sosyal ve yönetim olarak hiç olmadığı kadar kötü günlerden geçmekte, Lebaleb kongreleri ile ünlü iktidar partisinin ise tek derdi hala Cumhuriyet Halk Partisi ve hizmette fark yaratan belediyeleri olmaktadır. Şehitlerimizin olduğu günlerde bile kongre yapmaktan çekinmeyen, şehit anasını kongrede telefonla arayan bir parti için artık sözün bittiği yerdeyiz. Alım gücü olarak vatandaşlarımızın sıfırı tükettiği, bakkallarda bardakla Ayçiçek yağının satılmaya başladığı ülkemizde hala iktidar partisi ve temsilcileri belediyelerimize yüklenmekte, gündem değiştirmeye çalışmaktadır. Yandaşın vergisini bir gecede sıfırlayan AKP, sokağa çıkma yasağı olduğu gün vergi dairesini açarak vatandaşlara ayrı bir çile çektirme yoluna gitmiştir.

Muğlamızda da gafları ile ünlü AKP’nin il başkanı Büyükşehir Belediye’mizin ulaşımla ilgili açıklamasını okumadan temelsiz bilgilerle konuşmuş, partisinin hesap kitap bilmeyen yöneticileri gibi bol keseden sallamıştır. 2014 yılında Büyükşehir olan Muğla’da Büyükşehir Belediyesi 13 ilçede ulaşım hizmetinde modern, engelli rampalı, kameralı araçlarla ulaşım hizmetindeki kaliteyi, güvenliği arttırmış, bu şoför esnafı ve vatandaşımızdan çok olumlu geri dönüşler alınmasını sağlamıştır. Şoför esnafından o dönemde 2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu kapsamında ilgililerin isteğine bağlı olarak ifa edecekleri her türlü hizmet için Belediye Meclislerince düzenlenecek tarifelere göre ücret almaya belediyeler yetkilidir maddesi ile bazı ücretler alınmıştır. 2014 yılından bugüne kadar ticari plaka işlemlerine ilişkin toplam 19 Milyon 244 bin 721 TL gelir elde edilmiştir ve bu rakam şoför esnafımıza geri ödenecektir. Yandaş medyada hep bir ağızdan söylenen 700 milyon gibi rakamların konuyla yakından uzaktan alakası yoktur. Ekonomi yönetiminde sınıfta kalan AKP yönetimi yine bol keseden sallayarak Muğla zarara uğratıldı algısı yaratmaya çalışmaktadır. Oysa Muğla ve Türkiye yandaşa verilen geçiş garantili köprüler, yollar, havaalanları nedeni ile zaten her gün zarardadır. Türkiye’nin tek paralı tüneli Göcek’de Muğlalılar her geçtiğinde zamlı tarifesi ile vatandaşlarımızı karşılamaktadır.

Zeybekoğlu; “Erken seçim olmazsa iki yıllık iktidarınız kaldı”

AKP İl Başkanı’nın açıklamasındaki en trajikomik kısım ise Büyükşehir Belediye Başkanı’mızı ayrımcılık ve ötekileştirmekle suçladığı cümleleridir. Partisinin ilçe kongresinde vatandaşlarımızın gözünün içine baka baka “Ne kadar ekmek o kadar köfte” diyerek Spor Bakanlığı’ndan gelen parayı AKP’li belediyelere yolladıklarını söyleyen Mete’ye arşivi hatırlatırız. Büyükşehir Belediye’mizin 13 ilçeye önem ve aciliyet durumuna göre hizmet götürdüğü, yatırımlar yaptığı ortadadır. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı 2021 yılı yatırım programı incelendiğinde Muğla’ya en fazla yatırımı yapan kurumun Büyükşehir Belediyemiz olduğu görülecektir. Muğla’dan vergilerle büyük gelirler elde eden iktidarın Muğla’ya 19 yılda yaptığı yatırımlar da ortadadır.

AKP ve yöneticilerinin ülkemizde ötekileştirmediği, ayrıştırmadığı, terörist yaftası yapıştırmadığı kesim kalmadığını sayın Mete’ye hatırlatır, Muğla’ya hizmet noktasında iktidarlarının erken seçim olmazsa sadece iki yılları kaldığını bilmesini isterim.

CHPnet

SİTELERİ