CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu’ndan Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı: ’’Özgür Basının Sözcüsüne verilen cezalar siyasidir.’’  
CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile kutlama mesajı yayımladı.
09.01.2020
753
Yazı Boyutu: A- A+

Toplumların doğru bilgiye ulaşmasında tarafsız, özgür, gerçek basının öneminin günümüzde çok hissedildiğini söyleyen CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu kalemini gerçeklerle toplum yararı için kullanan basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü ülkemizde buruk kutlayacaklarını belirtti.

“Özgür basının Sözcüsüne verilen cezalar siyasidir”

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; “Basın, çağdaş ve gelişmiş toplumlarda yasama, yürütme, yargıdan sonra 4.kuvvetken ülkemizde gerçek habercilik yapan, doğruların üstüne korkusuzca giden ve basının sözcüsü olan gazete ve gazeteciler iktidar eliyle ne yazık ki cezalandırılmaktadır. Bunun en son örneğini Fetö terör örgütü ve uzantıları ile kurulduğu günden bu yana mücadele eden Sözcü Gazetesi’ne ve yazarlarına verilen cezalarla yaşadık. Oysa bu terör örgütü ile içli dışlı olan gazete ve gazeteciler televizyonlarda, gazetelerinde onursuzca yazılarını, yorumlarını sürdürürken ceza almamakta bilakis birileri tarafından ödüllendirilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hangi gazete ve gazetecinin onuru ile mesleğini sürdürdüğünü, hangi gazetecinin kalemini ne için sattığını çok iyi bilmekte ve gerekli dersi gerek o gazetelere satış rakamları ile gerekse o yazar ve gazetecileri dikkate bile almamakla vermektedir.

“Onuru ve emeği ile gazeteciliği sürdüren tüm basın emekçilerinin gününü kutluyorum”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde mesleği, işi, emeği vatandaşa gerçek haberleri ulaştırmak ve onların doğru bilgilere erişmesini sağlamak olan basın emekçilerimizin gününü kutluyor, bu meslek uğruna canlarını ortaya koymuş Uğur Mumcuları, Metin Göktepeleri, Abdi İpekçileri ve nice basın şehidini saygı ve şükranla anıyorum.” dedi.

CHPnet

SİTELERİ