’’CHP Muğla’dan Kanal İstanbul için itiraz’’  
CHP Muğla İl Başkanlığı tarafından, ilçe örgütlerinin destekleriyle Kanal İstanbul için toplanan itiraz dilekçeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’ne gönderilmek üzere Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne teslim edildi.
03.01.2020
360
Yazı Boyutu: A- A+

CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak, Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Köyceğiz İlçe Başkanı Hüseyin Erol, Ula İlçe Başkanı Hüseyin Özcan, Yatağan İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, parti üyeleri ile çok sayıda vatandaş Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Muğla Müdürlüğüne, ‘Kanal İstanbul’ projesi ÇED raporuyla ilgili itiraz dilekçelerini verdi.

Dilekçelerin teslim edilmesinin ardından açıklama yapan CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, ‘‘Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’müze Kanal İstanbul projesi için itiraz dilekçemizi teslim ettik. Marmara ve Karadeniz’i bağlayan doğal bir İstanbul Boğazı’na sahipken çevreye, ekonomiye, geleceğe zarar verecek Kanal İstanbul Projesi’nde ısrar etmek hiçbir kesime yarar getirmez.

Bilim ve akılla yararı bir türlü açıklanamayan Kanal İstanbul Projesi’ni isteseniz de istemeseniz de anlayışından çıkarak referandumla halka sormak belki de en doğrusu olacaktır. Kamuoyundaki ciddi iddialardan sonra projenin adının Katar İstanbul’mu yoksa Kalan İstanbul’mu olması ciddi endişeler doğurmaktadır. İstanbul konusunda sicili bozuk olan ve bu şehre ihanet ettik diyen anlayışın tekrar güzeller güzeli İstanbulumuza ihanet etmesine asla izin vermeyeceğiz.

Bilim ve aklın ışığında projenin tekrar gözden geçirileceğine, yapılan itiraz dilekçelerin dikkate alınacağına ve projeden tamamen vazgeçileceğine inancımız tamdır.’’ diye ifade etti.

CHPnet

SİTELERİ