Zeybekoğlu; “AKP İl Başkanı Kadem Mete’ye hiçbir şey olmamış ise kesinlikle bir şey oldu”  
CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu basın açıklaması yaparak Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e yüklenen AKP İl Başkanı’na İstanbul seçimlerinde efsane olan o meşhur cümle ile cevap verdi. AKP İl Başkanı Kadem Mete’ye hiçbir şey olmamış ise kesinlikle bir şey oldu.”
05.06.2020
976
Yazı Boyutu: A- A+

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu; “AKP İl Başkanı Kadem Mete’nin basın açıklamasına cevap vermeden önce içinde bulunduğu halet-i ruhiyeyi anlamak için birkaç örnek verelim. Yandaş bir kanala turizmci olarak katılan ve nedense AKP İl Başkanı olduğunu saklayan ya da söylemek istemeyen turizmci Kadem Mete rolüyle kendi hükümetinin yandaşa verdiği destekleri ve kendince icraatlarını yere göğe sığdıramayarak ballandıra ballandıra anlatıyor. Spiker de demiyor ki siz il başkanısınız tabi ki hükümeti öveceksiniz, peki destek alamayan binlerce turizmcinin derdine kim derman olacak. Aynı Kadem Mete’yi ve yandaş kanaldaki senaryoyu tarım içinde bekliyoruz. Köylü kasketi takmış Kadem Mete ile tarlada traktörün üstünde bir röportaj yapıp AKP iktidarı döneminde mazota, elektriğe yapılan inanılmaz zamlar, 2006 yılında yerli tohuma getirilen yasak sayesinde artık kendi tarlamızda ameleyiz. Tohumlarımız ithal. Avrupalı olduk. Buğdayı, samanı ithal ediyoruz, hayvanlarımız ithal samana bayılıyor. Tabi hayvanlarımız da ithal yabancı yani. Bankalara borçlandırıldık bu traktör mesela benimdi şimdi bankaya ipotekli. Tarımdaki desteklemeler böyle devam ederse iktidarımız sayesinde tarım topraklarımızı süresiz nadasa bırakacağız.

Bu senaryoyla yandaş bir kanalda Kadem Mete’den tarımla ilgili bir röportaj bekliyoruz. Çünkü AKP’nin pot kırmalarıyla ünlü İl Başkanı Kadem Mete’ye hiçbir şey olmamış ise kesinlikle bir şey oldu. Gece Büyükşehir Belediyemiz ile yatan Kadem Mete sabah Büyükşehir ile kalkıyor. Yaptığı basın açıklamasında 21 yıldır Muğla’yı il ve Büyükşehir Belediye Başkanı olarak başarıyla yöneten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Dr. Osman Gürün’den bahsetmiş. 21 yıldır muhalefette olan bir partinin belediye başkanı olarak Muğla’ya alt yapıdan, üst yapıya, kültür merkezlerinden yeşil alana, imar planlarından sağlık hizmetlerine, burada yazmaya sayfaların yetmeyeceği hizmetleri kazandıran belediye başkanına bakın burası çok önemli muhalefette olan bir partinin belediye başkanı olarak 21 yıl başarıyla hizmet etmiştir, etmeye de devam etmektedir. Altyapı ile ilgili kendince eleştiri getirmeyen çalışan Kadem Mete’ye bir örnekle cevap vermek istiyorum. Sizin yaptığınız Bodrum’daki alt yapı bugüne kadar 2700 kere patlarken ve milyonlarca lira ve litre su boşuna giderken Osman Gürün’ün il belediye başkanı iken 2013’de Muğla’ya kazandırdığı altyapı ve arıtma saat gibi çalışmakta ve Türkiye’deki örnek 4 arıtma tesisinden biri olarak hizmet vermektedir ayrıca geri dönüşümle elde edilen su park bahçe sulamalarında kullanılmaktadır. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak da Dünya Bankası’ndan sağlanan kredilerle altını çiziyorum dünya bankasından sağlanan kredilerle hükümetten değil Bodrum’da 120 Milyon TL, Fethiye’de 60 Milyon TL yatırımlar başlamış, ilerleyen süreçte de sadece alt yapıya 800 Milyon TL’lik yatırım yapacaktır. Gelelim 18 yıldır iktidarda olan ve Muğla’nın ödediği vergilerle Muğla’ya eziyet eden AKP ve icraatlarına. Bodrum’da yılan hikayesinde dönen hastane inşaatı, Menteşe’ye yaptıkları ve eklemeyi unuttukları bölümleri ile seneler süren üniversite hastanesi. Türkiye’nin tek paralı Göcek Tüneli. İhtiyaç sahipleri için TOKİ yapıyoruz deyip Türkiye’nin en pahalı TOKİ’sini Muğla’ya imar mevzuatına aykırı olarak 6 kat dikmeye çalışmaları. Bir türlü bitiremedikleri Muğla-Denizli yolu. Tarımın hali ortada. Zeytinköy’de yangınla evlerinden olan vatandaşlara verdikleri ve havada kalan ev sözleri. Muğla’nın ödediği vergiler nerede sayın Kadem Mete. Yoksa vergilere de mi hiçbir şey olmamışsa kesinlikle bir şey oldu. 

Basın açıklamasının bir bölümünü İstanbul’a ayıran Kadem Mete’ye teşekkür etmek istiyorum. Çünkü 25 sene bir eziyeti yaşayan İstanbul için kendi genel başkanları biz bu şehre ihanet ettik dedi ve itiraf etti. Şimdi İstanbul Büyükşehir Belediyesi emin ellerde. Tarikatlara, cemaatlere, derneklere AKP döneminde ayrılan paylardan mı yoksa belediyeye gelmeyip maaş alan AK kadroların musluğunun kesilmesinden mi rahatsız oldunuz sayın Kadem Mete? Vatandaşa hizmet götürürken Belediye meclisi tarafından engellenmeye çalışılan İstanbul’da sandıkta iki defa halk size gereken mesajı ve dersi verdi bundan mı rahatsızsınız hala Sayın Kadem Mete? Ankara’yı parsel parsel satan ki kendi partinizin içinden gelen bir söylemdir bu zihniyetin yerini çağdaş, dürüst bir belediye başkanının gelmesi sizi çok mu rahatsız ediyor Sayın Kadem Mete? İlk genel seçimlerde muhalefete düşecek bir partinin il başkanı olmaktan çekindiğiniz için mi yandaş kanal röportajına il başkanı değil de turizmci sıfatı ile katıldınız sayın Kadem Mete? Hiçbir şey olmamışsa bile Kadem Mete’ye kesinlikle bir şey oldu." dedi.

                                                                                                                                                                                                                        

CHPnet

SİTELERİ